Get Adobe Flash player


Görülecek Yerler

Rus turizm sektörü, 1991 yılında Sovyetler Birlği çöktükten sonra, hızla büyüyor. Gezginlerin ilgisini çekecek yerlern çoğu Moskova ve Sankt Petersburgda olduğu için, seyahat merkezleri de genelde bu kentlerde yoğunlaşmış durumda. Olağanüstü kültürel mirası ve dramatik tarihi sayesinde Rusyayı görülemeye değer bir ülke.

 

Kremlin Sarayı ve Kızıl Meydan

Moskova'daki Kremlin Sarayı, devrim öncesinde Rus çarlarının ikametgahıydı. Günümüzde Kremlin, Rusya'nın bir simgesi durumuna gelmiştir. 15. yüzyılda Kremlin'in duvarları tamamlandıktan hemen sonra yapılan Kızıl Meydan, tarih boyunca idamlara, gösterilere, geçit törenlerine ve mitinglere sahne olmuştur. Eskiden, kentin merkezindeki en büyük pazar alanı olan meydan, Moskova'yı Rusya'nın belli başlı kentlerine bağlayan yolların kavşağıydı. Meydan, değişik zamanlarda konutlar, kiliseler, bir halk tiyatrosu ve bir basımevi yer almış. Moskova'nın ilk halk kütüphanesi ile üniversitesi de burada kurulmuştur.


Tretyakov Devlet Galerisi

1856 yılında Moskova'da tüccar Pavel Tretyakov tarafından kurulan sanat müzesi. Dünyanın en önemli güzel sanatlar koleksiyonlarından bazılarına ev sahipliği yapmaktadır.

rus-alfabesi-tretyakovPetropavlovsk Kalesi

 Bolşoy TiyatrosuPetersburg kanalları ve köprüleriPetersburgun beyaz geceleri


Yorumlarınız önemli... RusAlfabesi.com